Muži zaznamenali historicky první vítězství nad A týmem Podolí

Autor: tk <tkucera(at)softbalvlasim.cz>, Téma: Muži, Vydáno dne: 31. 05. 2023

Vlašimský tým se utkává s Podolím od svého založení. Podolí B jsme porazili 3x, áčko zatím nikdy.

Do pondělního utkání vlašimský tým vstupoval oslabený o 2 hráče, kteří museli dát přednost pracovním povinnostem, a tak akcie domácího týmu začínaly velice blízko absolutní nule. Naštěstí Jílek senior byl schopný alespoň vyplnit jedno místo a nečekaně se objevil marod Švec, takže nehrozily postihy za méně než 9 hráčů.

Už první směna ukázala, že tentokrát bude něco jinak - Kučerův stoupavý nadhoz pálkaře Podolí evidentně zaskočil a jejich jindy tvrdé odpaly marně hledaly střed míče. Na dva body soupeře jsme v dohrávce kontrovali díky dalšímu překvapení - na nadhozu týmu Podolí se namísto obvyklého přesného valivého padáku objevil nový a výrazně méně jistý nadhazovač s výrazně rovnějším nadhozem. 3 mety zdarma jsme dokázali díky Kubátově odpalu proměnit ve 2 body a po Kučerově sebeobětovacím odpalu mohlo být o bod více, ale nezkušený Havránek šanci na skorování ze třetí mety nevyužil.
Druhá směna trochu připomněla naše standardní utkání s Podolím - začali jsme SO, ale pak pálkaři soupeře trefovali místa mezi polaři a po obsazení první mety postupovali na nechycený nadhoz až na domácí metu. Vysvobodil nás až další SO. Naše pálky naopak zůstaly potichu, a soupeř se ujal vedení 8:2.
Ani tak jsme se nezalekli. Pálkaře už jsme viděli potřetí, takže bylo možné vynechat jejich oblíbený nadhoz a fungovalo to tak dobře, že jsme dovolili pouze bod, mimo jiné i díky dvojautu Kováře a parádní přihrávce Havránka na aut na druhé metě. Po směnách 3:9, 3:9, 5:9 a 9:9 jsme se ocitli v poslední směně za vyrovnaného stavu.
Dva pokusy o průstřel vyřešili Kubát na spojce a Kovář na druhé metě a bylo na nás skore zlomit. Soupeřův nadhazovač neměl jednoduchou situaci. Na pálku šel Dřízhal s dosavadním skore 3 odpaly ze 3 startů. Obhazoval tedy strajkzonu ze všech stran, Dřízhal ale nízký nadhoz dotlačil daleko na čáru v opozitním zadním poli a běženým homerunem ukončil utkání: 10:9 a první vítězství nad Podolím